Ameerika snaiper

American sniper (2014)

Lubatud alates 14a.
Draama, Märul, Põnevik


Filmi tutvustus

6 Oscari nominent! sh. parim film, parim meespeaosatäitja - Bradley Cooper, parim mugandatud stsenaarium - Jason Hall.

Režissöör Clint Eastwood toob vaatajateni filmi „Ameerika snaiper“ peaosas Bradley Cooperiga, kes kehastab Chris Kyle’i, USA sõjaväe aegade surmavaimat snaiprit. Aga ta polnud pelgalt suurepärane täpsuslaskur.

USA mereväe eriüksuslane Chris Kyle saadetakse Iraaki kindla ülesandega – kaitsta oma relvavendi. Tema uskumatu täpsus päästab lahinguväljal lugematul hulgal elusid ja kui jutud tema vägitegudest liikvele lähevad, hakatakse teda Legendiks kutsuma. Aga Kyle’i tuntus kasvab ka vaenlaste hulgas, muutes ta mässuliste peamiseks sihtmärgiks. Samal ajal peab ta kodurindel aga teistsugust võitlust – ta püüab teisest maailma otsast olla hea abikaasa ja isa.

Kuigi ohus on nii tema elu kui ka kodused suhted, käib Chris Iraagis neljal piinarikkal missioonil, olles musternäide merejalaväe eriüksuse SEAL põhimõttest „kedagi ei jäeta maha“. Kuid oma naise Taya Ranae Kyle’i (Sienna Miller) ja laste juurde tagasi tulles mõistab Chris, et ta ei suuda hoopis sõda maha jätta.

Peaosas on Bradley Cooper, kes on Oscarile kandideerinud näitlejatöö eest filmides „Õnneteraapia“ ja „Ameerika afäär“, kuid kaasa teevad ka Sienna Miller (HBO „Tüdruk“), Jake McDorman, Luke Grimes, Navid Negahban ja Keir O’Donnell.

Oscari-võitjast filmimees Clint Eastwood („Miljoni dollari tüdruk“, „Armutu“) lavastas „Ameerika snaipri“ Jason Halli stsenaariumi järgi, mis põhineb Chris Kyle’i ja Scott McEwani kirjutatud raamatul. Elulooraamat oli tõeline menuk, püsides 18 nädalat New York Timesi menukiedetabelis, 13 neist esikohal.


Kinos alates: 20.02.2015
Filmi pikkus: 2h 13 min
Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Clint Eastwood
Osatäitjad: Bradley Cooper, Sienna Miller