Kiired ja vihased X

Fast X (2022)

Alla 12a. mittesoovitatav
Märul


Filmi tutvustus

Teekonna lõpp on algamas...

Läbi pööraste seikluste ja eluohtlike missioonide on Dominic Toretto ja tema perekond üle trumbanud kõik vastased, kes nende teele sattunud. Aga nüüd on mineviku varjude seast kerkinud esile vaenlane, kelle liikumapanevaks jõuks on piiritu kättemaksujanu. Selleks tumedaks jõuks on Dante Reyes, kelle isa narkoimpeeriumi Dom ja sõbrad tosin aastat tagasi Rio de Janeiros hävitasid. Dante soovib loomulikult Dominici surma, aga enne seda tahab ta nautida mehe piinu. Selleks on tal plaanis purustada Toretto perekond ning hävitada kõik, keda too kunagi armastanud on.

Dante kurikaval plaan pillutab Domi pere kodusest Los Angelesest Rooma katakombidesse, Brasiiliast Londonisse ja Portugalist Antarktikasse. Sõlmitakse uusi liite, põrgatakse kokku vanade vastastega ja nagu sellele saagale kohane, sõidetakse vanarauaks kümneid ja kümneid autosid! Väljaspool ohtu pole seejuures ka Domi 8-aastane pojake Brian...

Adrenaliinist nõretav põnevusfilm "Kiired ja vihased X" on seni ambitsioonikaim peatükk enam kui kuus miljardit dollarit kogunud saagast, mis algas 2001. aasta suvel mõõduka eelarvega väikese põnevusfilmiga illegaalsetest võiduajamistest Los Angelese tänavail.


Kinos alates: 19.05.2023
Filmi pikkus: 2h 21 min
Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Louis Leterrier
Osatäitjad: Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Charlize Theron, Jason Statham, Jason Momoa