Võimatu missioon: salajane rahvas

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

Alla 12a. mittesoovitatav
Märul, Põnevus


Filmi tutvustus

Washingtoni bürokraadid otsustavad, et nende nägemusel seni peamiselt kaost tekitanud IMF (Impossible Mission Force) tuleb likvideerida ning selle agendid laiali saata. Samal ajal jõuab IMF-i tippagent Ethan Hunt (Tom Cruise) aga jälile Sündikaadile – IMF-i vastandile kuritegelikus allmaailmas. Ethan ja tema tiim astuvad nüüd vastu nende seni kõige võimatumale missioonile: ise põranda all olles sõdivad nad Sündikaadi ning selle tabamatute võtmeisikutega, pannes mängu kõik, mis neil on.

Tom Cruise, kes Ethan Hunti rolli „Võimatu missiooni“ esimeses filmi 34-aastaselt igaveseks endale kinnistas, ei näita 19 aastat hiljem märkigi vanadusest, vaid võtab pööraseid märulistseene tõsisemalt ja isiklikumalt kui kunagi varem. Jah, see on Tom Cruise ise, kes tolles lennuki-stseenis Airbus A400 ukse küljes kõlgub, olles keeldunud kasutamast dublante või eriefekte. Filmi režissööri Christopher McQuarrie sõnul teeb Tom Cruise asju, millega peaaegu ükski teine näitleja maailmas nõus ei oleks.

Kaasa teevad muidugi ka filmisarja veteran Ving Rhames („Pulp Fiction“), Simon Pegg („Star Trek“), Jeremy Renner („Tasujad“) ning uustulnukatena salapärane kaunitar Rebecca Ferguson („Herakles“) ja vanameister Alec Baldwin („Kahe tule vahel“).

"Võimatu missioon: Salajane rahvas" on peadpööritavas tempos läbi mitme kontinendi tormav terava huumoriga vürtsitatud märulipõnevik, mille režissöörina tõestab taaskord oma suurepäraseid võimeid mõne aasta taguse hiti „Jack Reacher“ lavastaja Christopher McQuarrie. Produtsenditoolis istus, nagu ikka, Tom Cruise ise.


Kinos alates: 31.07.2015
Filmi pikkus: 2h 11 min
Levitaja: VaataFilmi
Lavastaja: Christopher McQuarrie
Osatäitjad: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Alec Baldwin, Ving Rhames, Rebecca Ferguson
  Mission: Impossible website