Suured silmad

Big Eyes (2014)

Alla 12a. mittesoovitatav
Draama


Filmi tutvustus

Üks leidlikumaid Hollywoodi režissööre Tim Burton toob kinolinale biograafilise kunstifilmi „Suured silmad“. Tuginedes tõsielusündmustele, räägib film kuulsast kunstnikust Margaret Keane´ist, kes võlus üldsust 50ndatel aastatel oma salapäraste maalidega.

Need haaravad, kuid samas ka veidi hirmutavad suured silmad avavad laste, eriti just tüdrukute, sügava sisemaailma ning see uudne enneolematu stiil muudab ostjad vägagi huvitatuks. Margareti mees veenab aga teda, et naiskunstnike tööd ei ole populaarsed ning paar otsustab autoriks panna Margareti abikaasa Walteri. Paari saadab kommertslik edu ning juba varsti müüvad nad peale maalide ka nende koopiaid ning postkaarte. Walterile aga saab osaks ka kuulsus ja au, mis tuleneb tema abikaasa töödest.

Mida aeg edasi, seda rohkem soovib Margaret oma mehe varjust välja tulla ning nõuda endale tunnustus oma tööde eest. See aga ei sobi tema kuulsusejanus vaevleva mehe plaanidega, kes ei kavatsegi loobuda oma mainest ja teistest boonustest, mida pakub eduka kunstniku elu.

Unikaalse stiiliga režissöör Tim Burton, kes on teinud filmid nagu „Edward Käärkäsi“ ja „Batman“, lööb tavaliselt laineid fantaasiamaailmas, kuid seekord saab ta publikut üllatada draama žanris. Filmis löövad kaasa viiekordne Oscari nominent Amy Adams („Ameerika afäär“) ja kahekordne Oscari-võitja Christoph Waltz („Vabastatud Django“, „Vääritud tõprad“).


Kinos alates: 16.01.2015
Filmi pikkus: 1h 45 min
Levitaja: Tespi OÜ
Lavastaja: Tim Burton
Osatäitjad: Amy Adams, Christoph Waltz, Jason Schwartzman, Danny Huston